هَشت حَرفی

مناظره از دید یک جوان اصلاح‌طلب

جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ۱۱:۰۷ ب.ظ

مناظره ی امروز مناظره‌ی خوبی بود، هرچند نتوانست به سطوح تخصصی‌تر ورود کند. جمع بندی بنده به عنوان یک اصلاح‌طلب از مناظره این بود:

یک: آقای قالیباف همانطور که سال ها پیش حدسش را میزدم، به عنوان فردی ریاکار(متاسفانه) و دروغگو حاضر شد. نمونه ای از احمدی‌نژاد سال هشتاد و هشت(ایشان احمدی نژاد را در جلسه ای که در سایت روشنگری هم وویسش هست، فردی ضدولایت دانستند و این تقلید در این صورت  تا حد زیادی میتواند ولایی بودن خودشان را هم نشان دهد!). در مورد دروغ های ایشان، توضیح بسیار است که چند مورد را اجمالا میگویم: در مورد چهارمیلیون شغل آن سندی را که به روش احمدی نژاد و با چاشنی سخنان مهندس میرحسین موسوی  نشان داد ناقض صحبت هایشان بود و دکتر روحانی این مهم را بلافاصله تشریح کردند. در مورد آلودگی هوای تهران که ایشان مرتبط با سیاست های دولت دانستند باید یادآور شد که ما اصفهانی ها طبق فرمایش خانم ابتکار پنجاه درصد بیشتر از سال نود و دو نفس راحت کشیدیم که این را به عینه ما اصفهانی‌ها دیده‌ایم و احساسش کردیم، به آن صورت که امسال یک روز تعطیل هم به خاطر آلودگی هوا نداشتیم. در مورد زباله‌های سطح شهر که مطرح شد آقای الویری شهردار سابق گفتند: شهرداری تهران صدها میلیارد تومان  به بهانه ی تولید برق و کود از زباله هزینه کرده است ولی این کار کوچکترین خروجی‌ای نداشته و هنوز هم تهران یکی از بدترین سیستم های جمع آوری پسماند در دنیا را دارد. در مورد املاک هم توئیت جدید یاشار سلطانی را بخوانید. این ها نمونه ای از کذب بودن صحبت هایشان بود. البته بنده پرونده ی سیاهی هم از ایشان دارم که در پست بعدی شرحش میدهم تا حدی.

دو: آقای رئیسی. ایشان باید متوجه شده باشند که قالیباف و قشر حامیش قصد کنار زدنشان را دارند. این مناظره مهم ترین پیامش برای محافظه کاران این بود که قالیباف کنار نخواهد کشید و نهایتا قصد دارد رئیسی را هم کنار بزند و خودش را نامزد اصلی میداند. از طرفی مثل اینکه آقای رئیسی اداره ی کشور را با اداره ی مشهد یکی میدانند.

سه: آقای جهانگیری به عنوان نماینده‌ی ما در مناظره بودند و بعد از ایشان آقای هاشمی طبا. آقای جهانگیری همانطور که همه میگویند پدیده‌ای شدند که هیچکدام از ما اصلاح‌طلبان فکرش را هم نمیکردیم و ممنونیم که به نمایندگی از ما حرف دلمان را تا آنجا که میشد زدند.

چهار: آقایان هاشمی‌طبا و میرسلیم که هر دو شخصیت‌های بسیار محترم و باسوادی هستند، یکی از موتلفه و دیگری از اصلاح طلب‌ها، تکنوکراسی بی حاشیه را نمایندگی کردند.

پ.ن: ممنونم از اینکه حوصله کردید و خواندید. :)

  • ۹۶/۰۲/۰۸
  • #هَشْتْ_حَرفى