هَشت حَرفی

برای زندگی کردن

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ، ۱۱:۱۷ ق.ظ

هیچ‌وقت به زن‌ها نباید گفت  مثلا سرم درد میکند (یا هرجای دیگری که ممکن است درد بگیرد). چرا؟ چون جز اینکه نمک بپاشند روی زخم، کار دیگری نمی‌کنند. اصلا ممکن است به خاطر همان درد، شما را بازخواست کرده و بعد بدون هیچ حق اعتراضی مجازات کنند. دلیلش هم این است که درد زیاد کشیده‌اند. از همان اول های زندگیشان، همان موقعی که ما ته دردهایمان لگد همکلاسیمان به ساق پایمان بود موقع فوتبال بازی کردن، دردهای غیرقابل تحمل (برای ما مردها) را به طرز شگفتی آوری (باز برای ما مردها) تحمل کرده‌اند و همزمان استرس‌ها و نگرانی‌های مختلف ناشی از دردها یا هر اتفاق دیگری هم همراهشان بوده را هم باز تحمل کرده‌اند. 

ما مردها اما مقابل درد کم تحملیم. فرو رفتن یک تیغ در انگشت میتواند دنیا را برایمان تیره و تار کند. اصلا به اندازه‌ی یک نوزاد تحملمان کم میشود. نیاز به توجه پیدا میکنیم. نیاز پیدا میکنیم که هی احوالمان پرسیده شود، هی به ما برسند، هی دلسوزی کنند و قربان صدقه‌مان بروند و ما خودمان را بگیریم و بگوییم:«هه! بیخیال! چیزی نشده که، من قوی تر از این حرفام» و مطمئن شویم که آن ها بدانند ما آدم کلفتی هستیم و باز به سبب محبت دست از کارهایشان نکشند و ما یواشکی ذوق کنیم و ظاهرا اخم کنیم. این چیزها را به خاطر غرورمان هیچوقت بروز نمیدهیم، ولی، همه همین شکلی هستیم. امان از وقتی که کسی توجهی نکند یا مجبور باشیم هیچ چیز نگوییم. عقده‌ای می‌شود که دیگر نمیشود درمانش کرد.

یکی از خیانت های ایدئولوژی‌ فمینیستی، پوشاندن همین تفاوت هایی ست که فهمیدنش به نفع آدم‌ها بود. تا یک موقعی درکش را نداشتیم و حالا که درکش را داریم اینطوری فراموش میشود.

  • ۹۶/۱۰/۰۴
  • #هَشْتْ_حَرفى

دیدگاه

متن خوبی بود و البته جالب:)
ممنون

تشکر :)
واقعا همه مردها اینجورین؟ و نسبتشون هم با ما خانما فرق نمیکنه؟

نسبتشون خیلی فرق باید بکنه و میکنه غالبا :)
حالا که زن ها می خواهند مثل مرد ها بشوند، کسی نیست که مرهم بگذارد. زخم ها هم به این راحتی خوب نمی شوند...

مردها هم میخوان مثل زن ها بشن. اونقدر این دو جنس همیشه مساوین که تعجب برانگیزه.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">